Strona główna
 1. 2010-08-05 Działalność

  Hospicjum to miejsce, w którym przede wszystkim odpoczywają ludzie zmęczeni zmaganiem się z chorobą i cierpieniem, osoby nieuleczalnie chore, których stan nazywany jest terminalnym. Dla tych osób oferujemy opiekę paliatywną (pallium- łac. płaszcz), otulamy umierającego płaszczem troski wszechstronnej i serdecznej.  

  (...)

  Czytaj całość 2. Ważne informacje

  Jesteśmy gotowi służyć chorym i ich rodzinom:

  - oddział opieki paliatywnej - dla pacjentów ze schorzeniami nowotworowymi w różnym stadium choroby- kieruje lekarz (oddz. szpitalnego lub pierwszego kontaktu po uzgodnieniu miejsca)

  - oddział opiekuńczo-leczniczy - zapewnia opiekę pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi, odleżynami oraz wymagającymi całodobowej opieki - kieruje lekarz po uzgodnieniu miejsca i przedstawienia oceny pacjenta wg zmodyfikowanej skali Bartel

  (...)

  Czytaj całość 3. Historia

  "Każdy z nas jakoś o głód i biedę innych się ociera. Umiejmy się dzielić chlebem z tymi, którzy go nie mają, lub mają go mniej od nas..."

  Te słowa Jana Pawła II mają bardzo głęboki, moralny sens. Wokół nas przebywa często wielu biednych, nieszczęśliwych i cierpiących ludzi. Te osoby niejednokrotnie starsze oraz schorowane potrzebują pomocy zarówno materialnej jak również duchowej, potrzebują drugiego człowieka, który wsłuchałby się w ich problemy i okazał im swoje uczucia. W środowisku miasta Złotowa znaleźli się ludzie, którzy powyższe słowa Ojca Świętego wcielili w czyn.

  (...)

  Czytaj całość« Powrót

Hospicjum Sióstr Św. Elżbiety, ul. Panny Marii 7, 77-400 Złotów
tel./fax 67 263 28 60
E-mail: hospicjum@hospicjum-zlotow.pl